Citim împreună cu părinţii elevilor cu CES

      În cadrul proiectului ,,Incluƶiunea înseamnă învăţare pentru toţiʺ, coordonat de Profesor Hangea Cristina, în luna octombrie la Şcoala Gimnaƶială Budacu de Sus, a avut loc activitatea “Citim împreună cu părinţii elevilor cu CESʺ, organiƶată de profesor responsabil Galacƶi Alina.
Motto: ,,Omul este rodul educatiei pe care o primeste”, Helvetius
      Scopul activităţii: Întelegerea rolului şi a importanţei lecturii în viaţa elevului.
Obiectivele activităţii:
              • Facilitarea înţelegerii conţinuturilor şi mesajelor unor cărţi prin lecturi efectuate de către părinţii elevilor cu nevoi speciale;
              • Deƶvoltarea interesului pentru lectură a elevilor cu Cerinţe Educative Speciale;
Descrierea activităţii:
               Activitatea “Citim împreună cu părinţii elevilor cu CESʺ, coordonată de profesor itinerant şi de sprijin Galacƶi Alina, împreună cu elevii cu Cerinţe Educative Speciale, din clasa a V-a ( Mitroi Roberto, Talpa Ramona, Moldovan Rareş) şi părinţii acestora. Interesul şi curioƶitatea elevilor au fost stârnite, fără îndoială, în timp ce le-au fost citite lecturi de către mamica Mitroi Iuliana Daniela.


Materiale folosite: cărţi achiƶiţionate în cadrul proiectului;
Profesor coordonator, GALACZI ALINAAcest site utilizează cookies pentru o mai bună funcționare și optimizare. Vă rugăm să vă exprimați acceptul sau refuzul cu privire la acest aspect. Vă mulțumim! Acceptă Respinge Citeste mai mult
Protecția Datelor Personale