ZIUA INTERNAȚIONALĂ A DREPTURILOR COPILULUI

      În data de 20.11.2019 la Școala Gimnazială Budacu de Sus au avut loc activități diverse cu tema drepturile copilului. Elevii cu Cerințe Educative Speciale împreună cu părinții, au perticipat la activitatea ,,Am dreptul să fiu copil!″ organiƶată de profesor itinerant și de sprijin Galacƶi Alina.
Scopul activităţii: Conștientizarea și respectarea drepturilor copilului.
Obiectivele activităţii:
            • Facilitarea înţelegerii conţinuturilor şi mesajelor despre drepturile copilului, prin lecturi efectuate de către părinţii elevilor cu nevoi speciale;
            • Conștientizarea importanței respectării drepturilor copilului;
Descrierea activităţii:
              Interesul şi curioƶitatea elevilor cu Cerințe Educative Speciale au fost stârnite, fără îndoială, în timp ce le-a fost lecturată cartea ,,Am dreptul să fiu copil″ , de Alain Serres, cu ilustrații de Aurelia Fronty, de către o mamică. Elevii și -au exprimat cunoștințele, dorințele și informațiile despre drepturile copilului prin desen și pictură.

Profesor itinerant și de sprijin, GALACZI ALINAAcest site utilizează cookies pentru o mai bună funcționare și optimizare. Vă rugăm să vă exprimați acceptul sau refuzul cu privire la acest aspect. Vă mulțumim! Acceptă Respinge Citeste mai mult
Protecția Datelor Personale